چاپ        ارسال به دوست

نایب رییس اول اتاق اصناف ایران:

نقش اصناف در برنامه های توسعه دیده شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، جلال الدین محمد شکریه روز شنبه در هفتمین اجلاسیه دوره ششم هیات نمایندگان اتاق اصناف ایران گفت: اصناف با حدود ۳ میلیون واحد صنفی در سراسر کشور تاکنون حدود ۷.۵ میلیون شغل بدون کمک دولت ایجاد کرده اند.

وی افزود: چنانچه اکنون دولت بخواهد اشتغال پایدار ایجاد کند ، حداقل باید بیش از ۵۰۰ میلیون تومان به ازای ایجاد هر شغل هزینه کند در حالی که اصناف می توانند با هزینه ای بین ۲۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان یک شغل ایجاد کنند.

رییس اتاق اصناف مرکز استان گیلان با اشاره به نقش اقتصادی، سیاسی و فرهنگی اصناف ادامه داد:  اصناف در دوران مشروطیت، ۱۵ خرداد، پیروزی انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس و … نقش مهمی داشتند و مشقت های زیادی را تحمل کردند.

شکریه گفت: اصناف با دارا بودن حدود یک سوم نفوذ جمعیتی کشور نقش مهمی در اقتصاد دارند به طوری اکنون ۹۰ درصد نظام توزیع کشور توسط اصناف صورت می گیرد.

وی افزود: اکنون حدود ۶۶۰ هزار واحد صنفی تولیدی در کشور فعالیت دارند که به صورت عمده ماشین آلات آنها نیز تولید داخل است و در صورت تقویت و حمایت می توانند امنیت اقتصادی را در کشور بوجود بیاورند.

نایب رییس اتاق اصناف ایران در بخش دیگری از سخنان خود به توانمندی صادرات صنوف نیز اشاره کرد و گفت: سهم اصناف در صادرات غیرنفتی کشور اکنون بیش از ۵۰۰ میلیون دلار است که از دولت انتظار داریم از بنگاه های صنفی کوچک و متوسط همچون دیگر کشورهای جهان که بیشترین اشتغال را از این قبیل بنگاهها دارند، حمایت کند.

شکریه با بیان اینکه لازم است دولت قوانین را در جهت رشد اصناف هدایت کند، افزود: در تمام برنامه های توسعه از جمله برنامه ششم باید نقش اصناف دیده شود.

وی تصریح کرد: اصناف ویترین اقتصادی، سیاسی و فرهنگی جامعه هستند و به راحتی نمی توانیم از این کانون بگذریم و نقش آن رانادیده بگیریم.

هفتمین اجلاسیه دوره ششم نمایندگان اتاق اصناف ایران در محل سالن کنفرانس نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد.

 


١٥:٢٩ - شنبه ٢٠ آذر ١٣٩٥    /    شماره : ٨٣    /    تعداد نمایش : ٥٠٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: