سند راهبردی اصناف تدوین می شود

نایب رییس اول اتاق اصناف ایران گفت: اصناف همواره با برنامه و هدف در تمامی بخش ها پیشرو بوده است و برای رسیدن به جایگاه واقعی اتاق اصناف ایران سند راهبردی اصناف تهیه و تدوین خواهد شد.
جلال الدین محمد شکریه، نایب رییس اول اتاق اصناف ایران با اشاره به حضور حداکثری اصناف در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، گفت: خانواده بزرگ اصناف همواره به دنبال بالا بردن سطح و جایگاه خود در میان تمامی دستگاه های اجرایی است و گام هایی در این راستا برداشته شده است اما با توجه به رویکرد اتاق اصناف ایران در دوره هفتم تلاش داریم سندی راهبردی تهیه و تدوین کنیم تا نظرات تیم کارشناسی اتاق اصناف ایران در شوراهایی که در آن عضویت داریم و یا در آینده به عضویت آن در خواهیم آمد جنبه عملیاتی پیدا کرده و بیش از ۳ میلیون واحد صنفی با آرامش خیال به فعالیت های خود ادامه دهند.
وی اصلاح قانون نظام صنفی را یکی دیگر از برنامه های هیات رییسه دوره هفتم برشمرد و بیان کرد: اصلاح قانون نظام صنفی موجب حل بسیاری از مشکلاتی خواهد شد که امروز بدنه اصناف با آن دست به گریبان است بنابراین از هیات رییسه مجلس درخواست داریم تا در این خصوص نیز اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهند.
شکریه همکاری و همراهی دستگاه های اجرایی همانند وزارت صمت، وزارت کار ، وزارت بهداشت و سازمان امور مالیاتی را با اتاق اصناف ایران را ارزشمند خواند و تصریح کرد: این سه وزارتخانه به همراه سازمان مالیاتی در بخش های متعددی با اصناف همکاری داشته و دارند و در بسیاری از موارد نیز با آنان اختلاف نظرهایی وجود دارد اما این مهم قابل حل است.
نایب رییس اول اتاق اصناف ایران در ادامه ضمن اشاره به اتحاد و همدلی خانواده بزرگ اصناف برای تحقق اهداف، گفت: بیش از ۳ میلیون واحد صنفی در کشور مشغول به فعالیت هستند. این رقم نشان از نقش و جایگاه اتاق اصناف در سطح کشور دارد. بنابراین ما می توانیم با اتحاد و همدلی این جایگاه را مستحکم تر کرده و هم باردیگر در راستای تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گام برداریم. اتحاد و همدلی همواره رمز موفقیت خانواده اصناف بوده و این مهم تا ابد ادامه خواهد یافت.

نظرات