• ۱۴۰۳-۰۴-۲۷
 • آمادگی واحدهای صنفی جهت اتصال دستگاه های کارتخوان خرده فروشی ها به سامانه های خرید هوشمند

  آمادگی واحدهای صنفی جهت اتصال دستگاه های کارتخوان خرده فروشی ها به سامانه های خرید هوشمند

   

  آمادگی واحدهای صنفی جهت اتصال دستگاه های کارتخوان خرده فروشی ها به سامانه های خرید هوشمند با توجه به نزدیک بودن امکان تخصیص ارز ترجیحی کالاهای اساسی و یارانه بصورت هوشمند

  این طرح که با نام اختصاری (سایه) سامانه اعتباری یارانه ای هوشمند  شناخته می شود سامانه ای است که توسط بانک مرکزی و با راهبری وزارتخانه های -اقتصاد و دارایی، تعاون- صنعت و معدن و تجارت- پیاده شده است و هدف این سامانه هوشمند ، افزایش قدرت خرید خانوار و پرداخت بخشی از قدرت خرید سرپرست خانوار از طریق کارتخوان فروشگاه های هدف به عنوان کمک هزینه می باشد.

  در مرحله اول روی کارتخوان های واحدهای صنفی : خواربار و سوپرمارکت، گوشت،مواد پروتئینی و مرغ، فروشگاه های زنجیره ای، تعاونی های مصرف،میادین میوه و تره بار ( به ویژه نانوایی ها در فاز اول ) ، فروشگاه های اینترنتی و فروشگاه های مشابه* عملیاتی خواهد شد و ممکن است در فاز بعدی برای مخاطبین خاص نظیر زوج های جوان برای تهیه لوازم خانگی و سایر اقلام جهیزیه اجرا شود . فعال سازی کارتخوان در طرح سایه از طریق مراجعه به سایت pos.iranian asnaf.ir و یا شماره گیری ۱۰#*۵۰۰* انجام شده و گزینه های اضافه کردن پوز جدید و یا حذف پوز متعلق به شخص دیگر در دسترس می باشد.

  الزامی درخصوص استفاده از پوز بانکی به نام دارنده پروانه کسب وجود نداردولی اگر کسی با شناسه صنفی متصدی وبدون اطلاع وی اقدام به فعال سازی نموده است جهت جلوگیری از سوء استفاده باید متصدی با مراجعه به سامانه آن را حذف کند.

  پس از ثبت نام مراتب از طریق پیامک اعلام می گردد.

  مـزایـا :

  -امکان رونق کسب و کار با توجه به افزایش مشتریان دریافت کالاهای اساسی .

  -عدم الزام یکی بودن مشخصات دارنده پروانه کسب با مشخصات مالک پوز بانکی .

  -اعتبار یا یارانه در هنگام خرید کالا از محل حساب سایه بصورت همزمان با پرداخت مبلغ کالا.

  اطلاعات مورد نیاز شامل : کد ملی – شناسه صنفی – تلفن همراه – کدپستی – نام شهر – شناسه آیسیک –  شماره پذیرنده – کارتخوان – شماره پایانه کارتخوان و نام شرکت پرداخت ( PSP )

  هرگونه مشکلات احتمالی نظیر عدم اجازه ثبت اطلاعات به برخی احدهای صنفی تجمیع و به اتاق اصناف اعام شود. اتحادیه ها مسئول نظارت بر اطلاعات جمع  آوری  شده هستند.

  تبلیغات

  راهنمای صدور شناسه یکتا برای پروانه کسب قدیمی