اجناس با تخفیف ۲۰ درصدی در «نمایشگاهی به وسعت ایران» به فروش می‌رسند

 

نائب رئیس اتاق اصناف ایران: اجناس با تخفیف ۲۰ درصدی در «نمایشگاهی به وسعت ایران» به فروش می‌رسند*

🔹نائب رئیس اول اتاق اصناف ایران، گفت: اجناس با حداقل ۱۵ الی ۲۰ درصد زیر قیمت بازار به مدت ۷۵ روز از اول بهمن‌ماه سال جاری تا ۱۵ فروردین سال ۱۴۰۱ در محل خود فروشگاه‌ها و در قالب «نمایشگاهی به وسعت ایران» به خریداران عرضه می‌شوند.

🔹به گزارش اتاق اصناف ایران جلال‌الدین محمدشکریه در گفت‌وگو با میزان، در خصوص برپایی نمایشگاهی به وسعت ایران گفت: طبق قانون نظام صنفی، صنوف در چهار مرحله می‌توانند فروش فوق‌العاده داشته باشند و در این مرحله به مدت ۷۵ روز از اول بهمن‌ماه سال جاری تا ۱۵ فروردین سال ۱۴۰۱ فروش فوق‌العاده صنوف در قالب نمایشگاهی به وسعت ایران آزاد گذاشته‌ شده است.

🔹وی با اشاره به اینکه در این نمایشگاه‌ها اجناس با حداقل ۱۵ الی ۲۰ درصد زیر قیمت بازار به خریداران عرضه می‌شوند گفت: این همان روشی است که قانون نظام صنفی تجویز و توصیه کرده که اصناف قیمت‌ها و تخفیف‌های خود را به اتحادیه‌های مرتبط اعلام می‌کنند و با نصب کردن قیمت بر روی کالاها خریداران را از تخفیف‌های اعمال‌شده مطلع می‌سازند.

 

🔹نائب رئیس اول اتاق اصناف ایران در ادامه عنوان کرد: صنوف باید لیست قیمت‌ها و تخفیف‌های خود را در پرتابل واحد بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران قرار دهند , تا با رصد این قیمت‌ها در صورت عدول از این قیمت‌های اعلام‌شده با واحدهای صنفی متخلف برخورد شود.

🔹شکریه گفت: از طرفی به دلیل کاهش قیمت‌ها و احتمال افزایش جمعیت خریداران در فروشگاه ها واحد‌های صنفی باید رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی را در دستور کار خود قرار بدهند.

🔹این مقام مسئول صنفی همچنین در خصوص تأثیر ایجاد نمایشگاهی به وسعت ایران در کنترل و کاهش قیمت‌ها در بازار، گفت: این فروشگاه‌ها تبدیل به یک نمایشگاه شده‌اند یعنی به دلیل شیوع بیماری کرونا و عدم امکان برپایی نمایشگاه‌های فصلی در محل فروشگاه‌ها حراج انجام می‌شود تا با ایجاد یک رقابت بین واحدهای صنفی هم‌جوار در یک خیابان، منطقه و یا …

مصرف‌کنندگان بتواند از تخفیف‌های مناسب در خرید اجناس استفاده کنند.

🔹وی گفت: با پایین آمدن قیمت‌ها و افزایش میزان فروش کالا در واحدهای صنفی، فروشندگان سود خود را از فروش بالا دریافت خواهند کرد و مطمئناً این رقابت در کاهش و تعدیل قیمت‌ها کمک بسزایی خواهد کرد.

 

🔹نائب رئیس اول اتاق اصناف ایران در پایان خاطرنشان کرد: ما به جهت کم کردن فشار روانی و اقتصادی موجود و شیوع بیماری کرونا برای آسودگی خیال مردم شریف ایران با شعار «نمایشگاهی به وسعت ایران» یا همان حراج فصلی در یک مرحله ۷۵ روزه این نمایشگاه‌ را ترتیب داده‌ایم.

نظرات