• ۱۴۰۳-۰۳-۰۳
 • احتمال بیکار شدن برخی از کارگران قنادی های رشت

  احتمال بیکار شدن برخی از کارگران قنادی های رشت

  احتمال بیکار شدن برخی از کارگران قنادی های رشت

   

  رییس اتحادیه قنادان شهرستان رشت گفت: کاهش قدرت خرید مردم موجب شده است که شاهد کاهش فروش کیک و شیرینی در قنادی های رشت باشیم.

   

  یحیی جدی در گفت و گو با ایسنا در خصوص گرانی شکر و مشکلاتی که برای قنادان با توجه به افزایش هزینه تولید کیک و شیرینی به وجود آمده است، اظهار کرد: مشکل قنادان فقط شکر نیست گرانی و کمبود روغن بیش از شکر موجبات رنج قنادان را پدید آورده است.

   

  وی افزود: مکاتباتی برای حل مشکل روغن قنادان شهرستان انجام شده و تا وضعیت بازار کیک و شیرینی از شرایط کنونی بدتر نشده باید برای تامین روغن قنادان تدابیری اندیشیده شود.

   

  جدی ادامه داد: توان خرید مردم کاهش یافته است و از سال گذشته تاکنون شاهد کاهش فروش کیک و شیرینی در قنادی های رشت هستیم.

   

  وی خاطرنشان کرد: از آنجاییکه کیک و شیرینی از اقلام

   

  اساسی سبد خانوار مردم نیست و در اولویت های بعدی قرار دارد، تعداد مشتریان قنادان ما نیز کاهش چشمگیری دارد.

   

  رییس اتحادیه قنادان شهرستان رشت با بیان اینکه بیش از ۲۷۰ واحد صنفی عضو اتحادیه قنادان شهرستان رشت هستند، تصریح کرد: اگر وضعیت تامین روغن قنادان به همین منوال ادامه پیدا کند، شاهد بیکار شدن کارگران قنادی های رشت خواهیم بود.

   

  وی بیان کرد: ادامه کار و فعالیت برای برخی از واحدهای صنفی قنادی دیگر صرفه اقتصادی ندارد و پیش بینی می شود شب عید امسال هم فروش چندان مطلوبی نداشته باشند.

   

  جدی گفت: برخی از قنادی های رشت استیجاری هستند و با توجه به کاهش فروش کیک و شیرینی و کمبود و گرانی روغن و شکر حتی قادر به پرداخت اجاره مغازه خود نیز نیستند و نیاز به کمک جدی در این بخش وجود دارد.

  تبلیغات

  راهنمای صدور شناسه یکتا برای پروانه کسب قدیمی