حمایت از تولید داخلی تنها راهکار مبارزه با کالای قاچاق

دسترسی واحدصنفی در شهرستان ها به برگ سبز کالاهای وارداتی بسیار اندک است.

رضا پارسا عبدی ، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل شهرستان رشت افزود : وقتی کالا را از تهران خرید می کنیم در باربری به عنوان کالای قاچاق توقیف می شود و از ما برگ سبز می خواهند. ما که وارد کننده نیستیم تا برگ سبز داشته باشیم.

عبدی ادامه داد : به طور مثال تسمه تایم خودروها اصلا در ایران تولید نمی شود . برای اینکه مصرف کننده خسارت نبیند تلاش می کنیم قطعه اصلی تهیه کرده و در اختیارشان بگذاریم اما چگونه می توانیم متوجه شویم که این کالایی که برندش هم معتبر است و از توزیع کننده شناسنامه دار خرید کرده ایم ، به صورت قانونی به کشور امده یا کالای قاچاق است .

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مرکز گیلان : عبدی حمایت از تولیدات داخلی با کیفیت را از راه های موثر در مبارزه با کالای قاچاق عنوان کرد و گفت : اگر قطعه یا کالای با کیفیت ایرانی تولید شود و اعتماد عمومی را به دست آورد کسی سراغ کالای خارجی نمی رود و واحدهای صنفی هم دچار دردسرهای کالای قاچاق نمی شوند. رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل افزود : در خرید کالا، ما با استرس ها و نگرانی های فراوانی مواجهیم. اول اینکه کالا سالم به مقصد برسد . دوم به علت اینکه تعریف درستی از کالای قاچاق وجود ندارد، نمی دانیم کالایی که خریدیم قاچاق هست یا نه و در آخر در قبال بی کیفیت بودن کالای تولید داخل به جای تولید کننده، واحد صنفی باید پاسخگوی شکایت مردم باشد.

عبدی افزود : فروشنده کالا و قطعات، تولید کننده نیست اما تاوان بی کیفیت بودن کالاها را او می پردازد هماهنگونه که فروشنده ، قاچاقچی هم نیست اما گرفتاری هایش برای او می ماند .

وی ادامه داد : فروشنده در جهت رفع نیاز مصرف کننده ها تلاش می کند کالای باکیفیت خریداری نماید اما در مقام پاسخگویی قرار گرفته و مشکلاتی برایش ایجاد می شود.

عبدی گفت : این روزها با بازاری پراسترس مواجهیم که دیگر نمی توانیم با خیالی آسوده نیاز مصرف کننده را تأمین نمائیم.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل شهرستان رشت افزود : جریمه تولید بی کیفیت قطعه و قاچاق کالاها را فروشندگان می دهند.

نظرات