نائب رئیس اتاق اصناف ایران و رئیس اتاق اصناف گیلان: ضرورت دریافت«QR code»از سوی اصناف/ ۵۱۰۰ مورد بازرسی انجام شده است

✅ نائب رئیس اتاق اصناف ایران و رئیس اتاق اصناف گیلان: ضرورت دریافت«QR code»از سوی اصناف/ ۵۱۰۰ مورد بازرسی انجام شده است

🔹 رئیس اتاق اصناف گیلان با اشاره به ضرورت دریافت «QR code» از سوی اصناف، گفت: تاکنون ۵ هزار و ۱۰۰ مورد بازرسی هدفمند از واحدهای صنفی استان گیلان انجام شده است.

🔹 جلال الدین شکریه در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه در شهرستان رشت ۶۸ گشت مشترک آماده بازدید و نظارت بر عملکرد اصناف از نظر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی هستند، اظهار کرد: طی دو سال گذشته بازدید و نظارت بر عملکرد اصناف در دستور کار بوده است.

🔹وی با بیان اینکه از بهمن ماه امسال نظارت‌ها به صورت هدفمند انجام می‌شود، گفت: در یک ماه اخیر موضوع نصب «QR code» در سامانه بر اساس اصناف تعریف شده و صاحبان واحدهای صنفی باید نسبت به دریافت و نصب این کد اقدام کنند.

🔹نایب رئیس اتاق اصناف ایران در ادامه با اشاره به اینکه در دو سال گذشته با توجه به شیوع ویروس کرونا اصناف بارکدی دریافت و در واحد صنفی خود نصب کرده بودند، اضافه کرد: امروز این بارکد کارایی خود را از دست داده و باید اصناف در سامانه «ایران من» چگونگی

 

دریافت QR را به آنها راهنمایی می‌کند.

🔹وی با بیان اینکه حدود ۸۷ درصد اصناف در کل کشور دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، ادامه داد: مالکان واحدهای صنفی باید بعد دریافت «QR code» آن را در واحد صنفی خود نصب کنند.

🔹شکریه با تأکید بر اینکه گشت‌های مشترک نظارت و بازرسی از واحدهای صنفی با هدف بررسی نصب این کد بازرسی می‌کنند، تصریح کرد: استان گیلان جز استان‌های سرآمد در حوزه واکسیناسیون کرونا در سطح کشور محسوب می‌شود اصناف این استان نیز در این جایگاه مشارکت داشته‌اند.

🔹رئیس اتاق اصناف مرکز گیلان با بیان اینکه اکثر اصناف گیلان دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و مابقی نیز باید نسبت دریافت این نوبت اقدام کنند، تأکید کرد: گشت‌های نظارت علاوه بر بررسی بازار از نظر قیمت و گرانی به موضوع رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی اصناف نیز رصد و پایش های خود را انجام می‌دهند.

🔹شکریه با اشاره به انجام ۵ هزار و ۱۰۰ بازرسی هدفمند در زمینه تالارها، رستوران‌ها و اماکن تهیه و توزیع غذا و پوشاک، کفش و نانوایی انجام شده است، افزود: سایر واحدهای صنفی نیز زیر ذره بین بازرسی این گشت‌ها قرار دارند و عملکرد آنها بررسی می‌شود.

نظرات