هیچ گزارشی در خصوص کمبود عرضه مرغ گرم در گیلان وجود ندارد

هیچ گزارشی در سطح عرضه مرغ گرم در گیلان وجود ندارد

مدیر بازرسی و اتاق نظارت اصناف مرکز گیلان گفت: با توجه به بازرسی‌های انجام شده هیچ بخشی در سطح گوشت گوشت در واحدهای تولیدی گیلان به ویژه در شهرستان رشت وجود ندارد و نشان داده نمی‌شود.

مهدی شریفی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا طی اظهار کرد: با توجه به بررسی و گرانی گوشت مرغ در برخی از استانها و افزایش خودسرانه از سوی واحدهای مرغ فروشی یکی، دو هفته اخیر ۳۷۵ مورد بازرسی از این واحدها انجام شد. که فقط ۱۲ مورد جرم گرانفروشی دارند.

وی افزود: این محصول است که در همه فروشگاه‌های تولیدکننده مرغ این ماده غذایی به اندازه کافی وجود دارد و مردم استان مشکلی برای تهیه گوشت مرغ دارند و به سهولت و بانرخ آن را تهیه می‌کنند.

وی ادامه داد: حال در برخی از استان‌ها مردم در تهیه گوشت مرغ دچار مشکل می‌شوند و برای خرید آن باید در صف بمانند در حالی که قیمت هر مرغ در برخی از استانها بین ۷۵ هزار تومان تا ۸۵ هزار تومان است.

مدیر واحد بازرسی و نظارت بر اتاق اصناف مرکز گیلان بیان کرد: در گیلان مشکلی در این رابطه وجود ندارد و بازرسی‌ها نیز از این مرکز و سایر بخش‌های مرتبط ادامه می‌یابند و اجازه گرانفروشی و کم‌فروشی داده نمی‌شود و وضعیت مرغوبی عادی دارد. .

هم اینک هر کیلو گوشت مرغ در مرکز گیلان در واحدهای پیشنهادی از کیلویی ۶۶ هزار تا ۶۹ هزار تومان به فروش می‌رسد و برخی از این واحدها نیز برای رقابت حتی مرغ را کیلویی ۶۵ هزار و ۸۰۰ تومان می‌کنند.

 

نظرات