کرونا باعث شد؛ بیکاری نیروهای متخصص در آرایشگاه های زنانه

تعطیلی های پی دی پی باعث بیکار شدن نیروهای آموزش دیده و متخصص آرایشگاه های زنانه شده است.

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مرکز گیلان ، منور جریانی حرفه رئیس اتحادیه آرایشگران زنانه شهرستان رشت، ضمن بیان مطلب فوق افزود : بسیاری از بانوان آرایشگر ، سرپرست خانوار هستند و از تعطیلی های کرونایی به شدت آسیب دیده و از عهده هزینه های مختلف واحدهای صنفی و زندگی شخصی خود برنیامدند.

جریانی، تلاش های رئیس اتاق اصناف مرکز گیلان را برای اینکه این صنف از مشاغل گروه ۳ به ۲ وارد شود را تأثیرگذار دانست و گفت : متأسفانه آرایشگران زنانه یکی از مشاغلی است که بر روی آن حساسیت های فراوانی وجود دارد در حالیکه اکثر قریب به اتفاق آرایشگاه های زنانه کاملاً بهداشتی هستند و شخصاً وقتی برای بررسی شرایط محیطی و فردی به آرایشگاه های مختلف می روم، احساس آرامش میکنم.

جریانی تأکید کرد : در آرایشگاه های زنانه، کلیه پروتکل های بهداشتی رعایت می شود چون می دانند که سلامتی مشتریان به سلامت خودشان پیوند خورده است .

وی افزود: بعضی از آرایشگاه ها حتی پرسنل خود را شیفتی کردند تا پروتکل های بهداشتی بهتر رعایت شود.

رییس اتحادیه آرایشگران زنانه شهرستان رشت خاطرنشان کرد: در مدت تعطیلات کرونایی ، ۱۳۵۷ واحدصنفی پروانه دار آرایشگاه های زنانه رشت تعطیل بودند و چند تایی هم به علت فشارهای اقتصادی باز می کردند که شخصاً بازرسی نموده و پس از مذاکره و گفتگو تعطیل می کردند اما در تمام این مدت هیچ واحدصنفی آرایشگاه زنانه پلمپ نشد. آسیب دیده چگونه می تواند آسیب های خود را ترمیم و مالیات هم پرداخت نماید؟

جریانی، بیمه ارائه شده به آرایشگران زنانه را چالش برانگیز عنوان کرد و گفت : آرایشگران در طول زمان و بر اثر نوع کارشان دچار مشکلات جسمی و روحی می شوند و ما انتظار داریم مشاغل این حوزه صنفی در رده مشاغل سخت و زیان آور محسوب شوند.

وی تأکید کرد: باید این باور در جامعه نهادینه شود که ما تابع قوانین و مقررات هستیم اما در کنار آن باید به مشکلات ما هم دیده شود تا شرایط ارائه خدمات به مردم برای این صنف مهیاتر شود

نظرات