گرانی ربطی به اصناف ندارد

 

رئیس اتاق اصناف گیلان:

گرانی ربطی به اصناف ندارد

 

رییس اتاق اصناف گیلان گفت: گرانی با گرانفروشی فرق می‌کند و گرانی ربطی به اصناف ندارد.

 

جلال الدین محمد شکریه در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: اصناف در نوروز امسال خدمات رسانی مطلوبی به مردم داشتند و نظارت بسیار خوبی هم بر روند کار بازار صورت گرفت.

 

وی با اشاره به جریمه ۸۴۵ واحد صنفی متخلف در سال جاری افزود: با متخلفین در حوزه اصناف بدون هیچ اغماضی برخورد می شود.

 

شکریه با بیان اینکه یکی از بیشترین تخلفات در حوزه اصناف فعالیت واحدهای صنفی بدون پروانه است، ادامه داد: کم فروشی در نانوایان متخلف نیز زیاد است و این امر آمار تخلفات اصناف استان را بالا برده است.

 

وی تصریح کرد: برخی از مشتریان به ما گرانفروشی اصناف را گزارش می کنند که ما رسیدگی می کنیم. البته

 

گرانی با گرانفروشی فرق می‌کند و گرانی ربطی به اصناف ندارد و اصناف سود تعیین شده را از فروش کالا می برند.

 

رییس اتاق اصناف گیلان گفت: تخلفات دیگر نظیر عدم درج قیمت و عدم صدور فاکتور از جمله تخلفات اصناف استان است که دلیل آن می‌تواند شیطنت و تنبلی صاحبان واحدهای صنفی باشد.

 

وی بیان کرد: تعداد اصناف در گیلان به دلیل نبود شغل کافی رو به افزایش است و این امر موجب می‌شود که فارغ التحصیلان بیکار برای تامین هزینه های زندگی خود و کسب درآمد به فکر باز کردن فروشگاه بیفتند.

 

شکریه تصریح کرد: ورود زنان برای فعالیت در حوزه بازار در گیلان بیشتر از قبل شده و این روند افزایشی امسال نیز بیشتر خواهد شد زیرا هزینه های زندگی بالا رفته است و در برخی از خانواده ها مرد به تنهایی نمی‌تواند معاش خانه را تامین کند و به همین دلیل زنان بیش از گذشته برای داشتن شغل در بخش اصناف و بازار فعال شده‌اند.

نظرات