گرانی مصالح ساختمانی، مانع کاهش قیمت مسکن در کشور است

گرانی مصالح ساختمانی یکی از عوامل اصلی رشت قیمت سرسام آور در بازار مسکن و مانع کاهش قیمت آن در کشور است .

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مرکز گیلان ، علی حامی احمدی، رییس اتحادیه بنگاه معاملات ملکی شهرستان رشت ضمن بیان مطلب فوق افزود: عدم نظارت و مدیریت هوشمند وزارتخانه های مرتبط و رشد حجم نقدینگی در دست مردم نیز از دیگر عوامل افزایش قیمت مسکن می باشد.

حامی ، حجم نقدینگی در دست مردم را یک سونامی بزرگ اقتصادی دانست و تصریح کرد :  خریداران جعلی یا به عبارتی خریدارانی که نیاز به کالا یا خدمات خاص ندارند ، وارد بازار مسکن، خودرو، دلار و سکه شده و با دامن زدن به واسطه گری عامل افزایش شدید قیمت ها شدند.

وی با تأکید بر این نکته که این افراد مصرف کننده نیستند و تنها برای حفظ سرمایه و ارزش پول خود وارد بازار شده اند، تصریح کرد : با توقف رشد فزاینده پول و کاهش نسبی التهابات ارز، می توان از سرعت رشد شاخص مسکن کاست.

رییس اتحادیه بنگاه های معاملات ملکی در ادامه گفت : ۲۴۰۰ واحد صنفی بنگاه معاملات ملکی در شهرستان رشت در ایام تعطیلی کرونا چون تابع قانون بودند، تعطیل کردند و این در حالی است که ضروری ترین نیاز انسان ، مسکن است و کسی که در این ایام نیاز به تأمین مسکن داشت با مشکل مواجه گردید .

حامی ، متوسط قیمت مسکن در گلسار به عنوان گران ترین منطقه رشت را متری ۴۰ میلیون تومان و حداقل قیمت را در مناطقی مانند حمیدیان ۱۵ میلیون تومان عنوان کرد.

نظرات