۲۰۵ آرایشگاه زنانه رشت در اثر کرونا تعطیل شدند

۲۰۵واحد صنفی آرایشگاه زنانه در رشت بر اثر کرونا تعطیل شدند.

منور جریانی ، رئیس اتحادیه آرایشگران زنانه شهرستان رشت در گفتگو با روابط عمومی اتاق اصناف مرکز گیلان با بیان مطلب فوق افزود : پس از شیوع کرونا در ایران ، پروانه ۲۰۵ آرایشگاه زنانه در شهرستان رشت به درخواست خودشان، ابطال شد که این یعنی حداقل ۴ نفر در این واحدهای صنفی بیکار شدند .

وی ادامه داد : بسیاری از همکاران ما به علت ترس از کرونا، مکان کسب خود را تعطیل کردند و چون نان آور خانوار هستند، دچار مضایق فراوانی در معیشت شدند.

جریانی گفت : علاوه بر بیکار شدن تعداد زیادی از همکاران، اخیراً دو نفر از آرایشگران  بر اثر ابتلا به بیماری کرونا فوت شدند.

وی با بیان اینکه در آرایشگاه ، پروتکل های بهداشتی به صورت دو جانبه یعنی هم از طرف پرسنل و هم از سوی مشتری رعایت می شود، گفت : به دلیل ارتباط نزدیک آرایشگر و مشتری، احتمال خطر و ابتلا به کرونا زیاد است و بنابراین واکسیناسیون در این رسته صنفی می بایست در اولویت قرار گیرد .

جریانی افزود : شغل ما نسبت به نوع فعالیت و فاصله کم ، می تواند درصورت عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی و عدم واکسیناسیون پرسنل، سلامت مشتری و خانواده هایشان را  به خطر بیاندازد . پس انتظار ما ، واکسیناسیون بدون محدودیت سنی در این رسته می باشد.

رئیس اتحادیه ارایشگران زنانه شهرستان رشت به مکاتبات فراوان اتحادیه و اتاق اصناف مرکز گیلان با ستاد کرونا، مرکز بهداشت و فرمانداری اشاره کرد و گفت : علاوه بر مکاتبات پی در پی در زمینه واکسیناسیون آرایشگران ، چند ملاقات حضوری نیز با مسئولان ذیربط انجام دادیم و امیدواریم به زودی در این زمینه به نتایج مطلوبی برسیم.

جریانی در واکنش به شایعه محدودیت سنی در واکسیناسیون مشاغل گفت : اگر در واکسیناسیون مشاغل،  به سن توجه شود یک فاجعه رخ خواهد داد .

وی تأکید کرد: ما همکاران زیادی را از دست دادیم و امروز تقاضای ما در اولویت قرار دادن آرایشگران بدون محدودیت سنی برای واکسیناسیون عمومی است .

 

نظرات