• ۱۴۰۳-۰۲-۲۹
 • ۲۰۵ آرایشگاه زنانه رشت در اثر کرونا تعطیل شدند

  ۲۰۵ آرایشگاه زنانه رشت در اثر کرونا تعطیل شدند

  205واحد صنفی آرایشگاه زنانه در رشت بر اثر کرونا تعطیل شدند.

  منور جریانی ، رئیس اتحادیه آرایشگران زنانه شهرستان رشت در گفتگو با روابط عمومی اتاق اصناف مرکز گیلان با بیان مطلب فوق افزود : پس از شیوع کرونا در ایران ، پروانه 205 آرایشگاه زنانه در شهرستان رشت به درخواست خودشان، ابطال شد که این یعنی حداقل 4 نفر در این واحدهای صنفی بیکار شدند .

  وی ادامه داد : بسیاری از همکاران ما به علت ترس از کرونا، مکان کسب خود را تعطیل کردند و چون نان آور خانوار هستند، دچار مضایق فراوانی در معیشت شدند.

  جریانی گفت : علاوه بر بیکار شدن تعداد زیادی از همکاران، اخیراً دو نفر از آرایشگران  بر اثر ابتلا به بیماری کرونا فوت شدند.

  وی با بیان اینکه در آرایشگاه ، پروتکل های بهداشتی به صورت دو جانبه یعنی هم از طرف پرسنل و هم از سوی مشتری رعایت می شود، گفت : به دلیل ارتباط نزدیک آرایشگر و مشتری، احتمال خطر و ابتلا به کرونا زیاد است و بنابراین واکسیناسیون در این رسته صنفی می بایست در اولویت قرار گیرد .

  جریانی افزود : شغل ما نسبت به نوع فعالیت و فاصله کم ، می تواند درصورت عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی و عدم واکسیناسیون پرسنل، سلامت مشتری و خانواده هایشان را  به خطر بیاندازد . پس انتظار ما ، واکسیناسیون بدون محدودیت سنی در این رسته می باشد.

  رئیس اتحادیه ارایشگران زنانه شهرستان رشت به مکاتبات فراوان اتحادیه و اتاق اصناف مرکز گیلان با ستاد کرونا، مرکز بهداشت و فرمانداری اشاره کرد و گفت : علاوه بر مکاتبات پی در پی در زمینه واکسیناسیون آرایشگران ، چند ملاقات حضوری نیز با مسئولان ذیربط انجام دادیم و امیدواریم به زودی در این زمینه به نتایج مطلوبی برسیم.

  جریانی در واکنش به شایعه محدودیت سنی در واکسیناسیون مشاغل گفت : اگر در واکسیناسیون مشاغل،  به سن توجه شود یک فاجعه رخ خواهد داد .

  وی تأکید کرد: ما همکاران زیادی را از دست دادیم و امروز تقاضای ما در اولویت قرار دادن آرایشگران بدون محدودیت سنی برای واکسیناسیون عمومی است .

   

  تبلیغات

  راهنمای صدور شناسه یکتا برای پروانه کسب قدیمی