بازرسی از ۵ هزار واحد صنفی در ایام نوروز

  1. بازرسی از ۵ هزار واحد صنفی در ایام نوروز

طی ایام طرح نظارتی نوروز ، حدود ۵ هزار فقره بازرسی از واحدهای صنفی شهرستان رشت انجام شد که ۴۳۳ فقره منجر به تشکیل پرونده گردید .
شریفی ، مدیر واحد بازرسی و نظارت اتاق اصناف مرکز گیلان درخصوص عمده تخلفات کشف شده در ایام فوق گفت : عدم درج قیمت ۲۷۸ مورد، عدم ارائه فاکتور ۷۷ مورد، عدم صدور صورتحساب ۴۴ مورد، گرانفروشی ۹۶ مورد و حراج غیرقانونی ۱۰ مورد، بوده است.
وی بهترین و محوری ترین وظابف واحدهای بازرسی را رسیدگی فوری به گزارشات و شکایات مردمی در حوزه صنفی دانست و ادامه داد : همچنین بازرسی از صنوف وشناسایی متخلفین و معرفی آنها به سازمان تعزیرات حکومتی ، قیمت گیری درصد نوسانات قیمت کالاها و خدمات و کمبود و فراوانی آنها و گزارش به مراجع ذیربط جهت برنامه ریزی و تأمین مایحتاج عمومی مردم از دیگر وظایف محوری واحد بازرسی است .
شریفی همچنین از ۳۰ طرح نظارتی در بازه زمانی ۲۵ بهمن تا ۱۵ فروردین سال جاری خبر داد و گفت : طرح قالیشویی و خشکشویی با ۴۴ مورد بازرسی ، طرح خیاطان مردانه وزنانه با ۲۴ مورد ، طرح مبل و دکوراسیون منزل با ۳۰ مورد، طرح بلور و چینی با ۱۴ مورد، طرح پوشاک با ۲۰۵ مورد ، طرح آرایشگران زنانه و مردانه با ۴۲ مورد، طرح آجیل و خشکبار با ۴۴ مورد، طرح میوه و تره بار با ۲۱۶۰ مورد و طرح کیف و کفش با ۱۲۱ مورد از مهمترین طرح های نظارتی نوروزی بوده اند.

نظرات