• ۱۴۰۳-۰۳-۰۲
 • جلوگیری از تعطیلی “بازار شب عید” با ثبت نام در سامانه “ایران من”

  جلوگیری از تعطیلی “بازار شب عید” با ثبت نام در سامانه “ایران من”

  جلوگیری از تعطیلی “بازار شب عید” با ثبت نام در سامانه “ایران من”

   

  با گذشت دو سال از شیوع بیماری کرونا، اصناف در زمره اقشاری بوده اند که علاوه بر رکود و آسیب های جدی کسب و کارشان در بسیاری از موارد با تعطیلی های اجباری از سوی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مواجه شدند. این بار اما این ستاد قرار است به شرط تزریق ۳ دوز واکسن کرونا و ثبت نام واحدهای صنفی در سامانه ایران من از تعطیلی مجدد بازار به ویژه در شب عید نوروز ، اجتناب کند.

  طی دو سال گذشته و به لحاظ سیاست های اتخاذی مبارزه با شیوع بیماری کرونا، ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در چندین نوبت تصمیم به تعطیلی بازار گرفت که مهمترین آن مربوط به بازار اسفند سال های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ بود. آسیب‌های آن تعطیلی بر بازار چنان بود که هیچ کدام از حمایت های دولت نتوانست ضرر و زیان کسبه را جبران کند. لذا بر تمامی فعالان صنفی لازم و واجب است با رعایت دستورالعمل های جدید نسبت به جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر موج ششم کرونا اقدام کنند تا باری دیگر شاهد تعطیلی بازار شب عید نباشیم.

  بدین منظور، ضمن تاکید بر تزریق ۳ دوز واکسن کرونا، لازم است تمامی واحدهای صنفی در راستای اجرای مدیریت هوشمند بیماری کرونا به فوریت نسبت به ثبت نام در سامانه ایران من به نشانی http://asnaf.moi.ir و اخذ و نصب QR-Code در واحد صنفی ( در محلی قابل رویت برای همگان) اقدام کنند.

  لازم به ذکر است علی رغم مصوبات ستاد ملی کرونا که تمامی تصمیمات بر پایه سامانه هوشممند “ایران من” اتخاذ می شود، در برخی از شهرها از جمله مشهد و اقلید، استانداران و فرمانداران مجبور به تعطیلی گسترده واحدهای صنفی شده اند.

  لذا ضروری است تمامی اتاق های اصناف و اتحادیه های صنفی سراسر کشور نسبت به ضرورت ثبت نام تمامی واحدهای صنفی تحت پوشش در سامانه مذکور تاکید و اقدامات لازم در این خصوص را به عمل آورند.

   

  تبلیغات

  راهنمای صدور شناسه یکتا برای پروانه کسب قدیمی