حمایت از تولیدکننده باید در اولویت باشد

دولت باید شعار حمایت از تولید را از قوه به فعل تبدیل نماید.

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مرکز گیلان ، مهدی زارع رئیس اتحادیه تولیدکنندگان تریکو و کشباف شهرستان رشت ضمن بیان مطلب فوق افزود : با آغاز تحریم ها و شروع کرونا اوضاع از آنچه که بود بدتر شد .زارع معتقد است که مشکلات تولید از دهه ۷۰ آغاز شده و با واردات کالاهای چینی، پاکستانی، ترک و تایوانی به حجم این مشکلات افزوده شد.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان تریکو و کشباف شهرستان رشت در ادامه افزود : امروز علاوه بر دستگاه های دوخت و دوز، مواد اولیه ایرانی نیز نداریم و همه چیز وارداتی است.

وی ادامه می دهد : دارایی ، تأمین اجتماعی و اداره کار هر کدام قوانین و مقرراتی دارند که اگر دولت نخواهد یا نتواند نسبت به تغییر آنها به سمت منافع تولیدکنندگان قدمی بردارد وضعیت بدتر نیز خواهد شد.

زارع ادامه داد : ۲۰۰ واحد صنفی تولیدکننده تریکو و کشباف در شهرستان رشت فعالیت دارند که ۹۰ درصد آنها در محلات هستند، سرمایه اولیه مناسب ندارند و با توجه به حجم گرانبها و کمبود نقدینگی به ناچار تعطیل می‌شوند.

وی در خاتمه گفت : علاوه بر همه این مشکلات، تغییر ذائقه مردم نیز به مشکلات افزوده است . تا زمانیکه فرهنگ مصرف مردم ، کالای خارجی را می پسندد، تولید داخلی نمی تواند نجات پیدا کند.

نظرات