• ۱۴۰۳-۰۳-۰۳
 • نمایشگاه بهاره قطعا برگزار خواهد شد

  نایب رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه نمایشگاه عرضه مستقیم کالا (بهاره) در آستانه ایام عید قطعا برگزار می‌شود، گفت: با هماهنگی استانداران و فرمانداران، برگزاری نمایشگاه در دستور کار قرار دارد.
  جلال الدین محمد شکریه اظهار کرد: تامین کالای اساسی که برعهده اصناف است مشکلی وجود ندارد به میزان کافی کالا در انبار‌ها وجود دارد و از این لحاظ با کمبودی مواجه نیستیم.
  نایب رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به قیمت مرغ و گوشت قرمز افزود: طبق قانون اصناف می‌توانند کالا‌های خود را با سود ۱۰ درصد به فروش برسانند اما، در حال حاضر فروش مرغ با سود‌های ۳ تا ۴ درصد صورت می‌گیرد.
  وی از برگزاری فروش فوق العاده پوشاک برای ایام عید خبر داد و گفت: واحد‌های صنفی فاکتور‌های خرید و درصد سودی که خواهان کاهش آن هستند را ارائه می‌کنند و در صورت تایید کارگروه فروش فوق العاده اتحادیه مربوطه می‌توانند این فروش را انجام دهند.
  شکریه با بیان اینکه نمایشگاه عرضه مستقیم کالا (بهاره) در آستانه ایام عید قطعا برگزار می‌شود، تاکید کرد: با هماهنگی استانداران و فرمانداران، برگزاری نمایشگاه در دستور کار قرار دارد.
  نایب رئیس اتاق اصناف ایران خاطرنشان کرد: نمایشگاهی که اصناف برگزار می‌کنند به دلیل اینکه مجری برگزار کننده سودی برای خود در نظر نمی‌گیرد نمایشگاه پر باری است و از دارندگان پروانه کسب و افراد با صلاحیت برای حضور دعوت می‌شود.
  وی افزود: طبق نظرسنجی که صورت گرفته ستاد‌های تنظیم بازار استان‌ها به دلیل شرایط ویژه‌ای که وجود دارد برای رفاه حال بیشتر مردم به برگزاری این نمایشگاه‌ها تمایل دارند.
  شکریه درباره عدم توزیع کالا‌های تنظیم بازاری در واحد‌های صنفی اظهار کرد: اصناف به این موضوع انتقاد دارند و در حال رایزنی هستیم تا توزیع این کالا‌ها به اصناف نیز واگذار شود.
  نایب رئیس اتاق اصناف ایران درباره چگونگی نظارت در صورت واگذاری کالا‌های تنظیم بازاری به اصناف تاکید کرد:نرم افزاری در اصناف طراحی شده که با وارد کردن کد ملی متقاضی، آن فرد در یک دوره خاص در هیچ کجای کشور نمی‌تواند مجددا همان کالای تنظیم بازاری را دریافت و یا سوءاستفاده کند.

  تبلیغات

  راهنمای صدور شناسه یکتا برای پروانه کسب قدیمی