• ۱۴۰۲-۰۹-۱۸
 • واحدهای صنفی از افزایش بی رویه قیمت ها آسیب می بینند

  واحدهای صنفی از افزایش بی رویه قیمت ها آسیب می بینند

  شریف رضائی ، رئیس اتحادیه صنف الکتریک شهرستان رشت معتقد است نوسانات قیمت و عدم ثبات اقتصادی عامل اصلی افزایش قیمت کالاها است که واحدهای صنفی همانند خریداران از ان آسیب می بینند.

  به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مرکز گیلان، شریف رضائی افزود : مردم با گرانی ها در واحدهای صنفی مواجه شده و متصدیان این واحدها را عامل گرانی می دانند اما بازار هیچ نقشی در این گرانی ها نداشته و جای دیگری باید به دنبال عاملان آن رفت .

  وی ادامه داد : وقتی درآمد مردم افزایش نداشته اما کالاها و خدمات گرانتر می شوند ، فروشنده و خریدار هر دو از این وضعیت آسیب می بینند اما خریدار از واحدصنفی شاکی شده و به اتحادیه و سایر مراجع ذیصلاح شکایت می کند و این چرخه به بازار ، بیش از پیش آسیب می زند.

  رئیس اتحادیه الکتریک شهرستان رشت به حجم فراوان شکایت مردم از واحدهای صنفی در اتحادیه و شوراهای حل اختلاف اشاره کرد و گفت : خوشبختانه 98 درصد شکایت ها در اتحادیه با استفاده از مشاوران حقوقی اتحادیه و اتاق اصناف حل و فصل می گردد.

  شریف رضایی بحث قیمت گذاری بر روی کالاها و خدمات را از دیگر معضلات اتحادیه دانست و خاطرنشان ساخت : وقتی ثبات اقتصادی وجود ندارد امکان قیمت گذاری میسر نیست و آنقدر کار سخت می شود که نمی توانیم با اعلام یک نرخ مشخص در بازار به تعادل برسیم .

  رئیس اتحادیه الکتریک شهرستان رشت در بخش دیگری از این گفتگو از بکارگیری تعمیرکاران سیار بدون شناسنامه و پروانه کسب انتقاد کرد و گفت : افرادی که بصورت سیار و با وانت در شهر می چرخند و بدون پرداخت هیچگونه عوارض شغلی و مالیات برای تعمیر و سیم کشی به مکانهای مختلف می روند، علاوه بر ایجاد مشکلاتی برای مردم و بی احترامی به شئونات شغلی شهر به اعضاء اتحادیه و کاسبان شناسنامه دار  آسیب می زنند .

  وی افزود : سازمان امور مالیاتی و اماکن در جهت حفظ اعتبار واحدهای پروانه دار که به طور مرتب عوارض و مالیات خود را می پردازند، می‌بایست این مشکل را حل نمایند.

  شریف رضایی بحث کالای قاچاق را از دیگر مشکلات واحدهای صنفی اتحادیه الکتریک عنوان و توصیه کرد : واحدهای صنفی برای دور بودن از دردسرهای کالای قاچاق بهتر است از تولیدات داخل استفاده کنند.

  وی افزود : کالاها از تهران به استان می آیند و هیچ واحد صنفی در گیلان واردکننده کالاها نیستند بنابراین چاره کار برخورد با واحدهای صنفی در شهرستان ها نیست بلکه باید این معضل بصورت ریشه ای حل شود.

   

  تبلیغات