رئیس اتحادیه بنگاه معاملات اتومبیل شهرستان رشت : نمایشگاه های اتومبیل در آستانه ورشکستگی هستند

داوود ناطق رئیس اتحادیه بنگاه معاملات اتومبیل شهرستان رشت از تعطیلی ۱۴ واحد نمایشگاه اتومبیل و ابطال چندین پروانه کسب دیگر در این حوزه خبر داد و گفت : خرید و فروش خودرو در ماههای اخیر حتی باتوجه به کاهش شدید قیمت ها در نمایشگاه های اتومبیل در حد صفر است .
به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مرکز گیلان ، داوود ناطق، تولیدکنندگان بزرگ خودرو در کشور را عامل ایجاد وضعیت فعلی بازار خودرو دانست و تصریح کرد : کارخانجات خودرو با این ادعا که قیمت ها کاهش می یابد و با وعده قرعه کشی و دیگر شرایط ویژه، از مردم خواستند که خودرو نخرند و به التهاب بازار خودرو دامن زدند .
وی افزود : در نهایت کارخانجات تولید خودرو به جای کاهش قیمت ، نسبت به افزایش ۵ تا ده درصدی تولیدات خود اقدام کردند و به سایر وعده های خود نیز عمل نکردند.
رئیس اتحادیه بنگاه معاملات اتومبیل شهرستان رشت از کاهش ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومانی قیمت خودروهای منطقه آزاد خبر داد و افزود : خودروهای پلاک ملی مدل بالا ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون و خودروهای داخلی نیز بین ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان با کاهش قیمت مواجه شدند .
وی با بیان اینکه ۸۵ درصد نمایشگاهداران در رشت مستأجر هستند ادامه داد : ۹۵ درصد نمایشگاهداران نیز فقط امانت فروش هستند و با توجه به وضعیت موجود، شرایط مساعدی ندارند اما دارایی، تأمین اجتماعی و سایر سازمان های خدمات رسانی هیچ همکاری با اعضاء این صنف ندارند .
ناطق گفت : ما انتظار همکاری اداره امور مالیاتی درخصوص مالیات بر ارزش افزوده، مالیات بر درآمد و مالیات فصلی را داریم چرا که از ابتدای شیوع کرونا ، دیگر جانی برای اعضاء این صنف نمانده است.

نظرات