گلایه رئیس اتحادیه لوازم آرایشی بهداشتی شهرستان رشت از لغو مجوز فعالیت ایستگاه های سلامت

ایستگاههای سلامت موجب ثبات قیمتی و وفور ماسک و مواد ضدعفونی در بازار شد.

وحید نجفی رئیس اتحادیه لوازم آرایشی و بهداشتی شهرستان رشت ضمن بیان مطلب فوق و با اشاره به شیوع بیماری کرونا در اسفند سال ۹۸ و کمبود شدید ماسک و مواد ضدعفونی در آن زمان افزود: ایستگاههای سلامت با کمک بسیج اصناف و اتاق‌های اصناف و همراهی سازمان صنعت، معدن و تجارت توانستند کمبود ماسک و مواد ضد عفونی را به نفع محسوسی کاهش و با پایین آوردن قیمت ها شرایطی فراهم نمایند تا عامه مردم به راحتی به این لوازم در دوران شیوع کرونا دسترسی داشته باشند.

نجفی ادامه داد: ایستگاه‌های سلامت توانستند افرادی را که از لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم سوء استفاده می کردند را از مدار بازار خارج نمایند.

وی گفت: متاسفانه در سری جدید تعطیلات کرونایی ستاد کرونا تصمیم گرفت که این تعطیلی ها شامل ایستگاه‌های سلامت نیز باشد و مجوز  ایستگاه های سلامت را لغو کرد و در پی اعتراض ما اعلام کردند که ایستگاه‌های سلامت می توانند خارج از مغازه به فروش ماسک و مواد ضدعفونی بپردازند که به نظر بنده عملی غیر ممکن است.

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مرکز گیلان ، نجفی تاکید کرد: اگر ایستگاه‌های سلامت فعالیت نمی‌کردند هم اینک مردم باید ماسک ۵۰ عددی را از داروخانه‌ها بسته‌ای ۲۰۰ هزار تومان می‌خریدند.

رئیس اتحادیه لوازم آرایشی و بهداشتی شهرستان رشت همچنین با انتقاد از تعدادی از اعضای صنف خود که از مجوز ایستگاه سلامت سوءاستفاده کرده و به فروش سایر لوازم آرایشی و بهداشتی می‌پرداختند، از لغو مجوز ایستگاه سلامت بیش از ۶۰ واحد صنفی خبر داد.

وی در پایان از بسیج اصناف و ریاست محترم اتاق اصناف درخواست کرد تا با رایزنی با ستاد کرونا این مسئله را به نحو مطلوبی ساماندهی نمایند.

 

نظرات